Ponovo na djelu usmjereno energetsko oružje…
Usmjereno energetsko oružje (DEW – Directed Energy Weapons) opisuje se kao vojna tehnologija koja koristi visoko fokusirane zrake energije – poput lasera, mikrovalova ili čestica – kako bi uništila ciljeve na udaljenosti. Iako se ove tehnologije razvijaju desetljećima i često se povezuju s vojnim primjenama, tvrdnje da su korištene za izazivanje prirodnih katastrofa sve su glasnije.
U slučaju požara u Los Angelesu, analize fotografija s mjesta događaja otkrivaju zabrinjavajuće obrasce. Na mnogim snimkama vide se zgrade koje su doslovno pretvorene u prah, dok je okolna vegetacija ostala netaknuta – fenomen koji nije tipičan za prirodne požare. Dodatno, na vozilima su zabilježena topljenja metala, poput aluminijskih naplataka, što zahtijeva temperature daleko više od onih koje stvara običan plamen.
Slični fenomeni zabilježeni su tijekom požara na Mauiju 2023. godine, gdje su također primijećeni neobični uzorci uništenja. Na Mauiju su neka područja bila potpuno spaljena do temelja, dok su okolne strukture ostale netaknute, a brojni su svjedoci prijavili bljeskove svjetlosti prije početka požara – što odgovara opisu DEW napada.
Na temelju fotografija iz Los Angelesa, stručnjaci ističu nekoliko ključnih elemenata :
1. Eksplozivni učinci – Mnoge zgrade izgledaju kao da su pogođene eksplozijom, pri čemu su ostaci razbacani na sve strane. Uobičajeni požari rijetko ostavljaju takve tragove.
2. Intenzitet topline – Neki predmeti, poput automobila, spaljeni su do razine koja sugerira uporabu ekstremno visokih temperatura, znatno viših od onih koje se očekuju u standardnom požaru.
3. Netaknuta vegetacija – Dok su zgrade i vozila potpuno uništeni, okolno drveće i trava često ostaju netaknuti, što se teško može objasniti prirodnim uzrocima.
Ove sličnosti između Los Angelesa i Mauija dodatno su potaknule spekulacije o namjernom izazivanju katastrofa pomoću naprednih tehnologija.
Veza s planovima za “15-minutne gradove”
Pojedini dijelovi Los Angelesa pogođeni požarima, poput Palisadesa, označeni su kao prioritetne zone za preoblikovanje u “15-minutne gradove”.
Ovi urbani modeli predstavljaju se kao održiva rješenja no kritičari ih vide kao alate za kontrolu građana.
I na Mauiju su najteže pogođena područja bila ona koja su prethodno planirana za razvoj u skladu s modernim urbanim standardima.
Nakon požara, mnogi vlasnici zemlje suočeni su s nemogućnošću obnove svojih domova, što otvara vrata velikim korporacijama poput BlackRocka i Vanguarda za jeftinu kupnju zemljišta.
Osiguravajuće kuće – Još jedan znak zavjere
U mjesecima koji su prethodili požarima u Los Angelesu, osiguravajuće kuće povukle su police osiguranja za zaštitu od požara na stotinama tisuća domova u regiji.
Ovaj korak ostavio je mnoge obitelji ranjivima i nezaštićenima, bez mogućnosti financijske pomoći za obnovu svojih domova nakon katastrofe.
Nakon što su požari izbili, otkriveno je da su velike osiguravajuće kuće, uključujući neke od najpoznatijih igrača na tržištu, precizno predvidjele ovu katastrofu, povlačeći police upravo na područjima koja su najteže pogođena požarima. Sličan obrazac zabilježen je i na Mauiju, gdje su osiguravatelji također odbijali obnoviti police neposredno prije katastrofe.
Kritičari tvrde da je ovo još jedan znak namjerne orkestracije događaja, jer osiguravajuće kuće rijetko poduzimaju ovakve korake bez povjerljivih informacija o predstojećim rizicima.
Namjera iza kaosa
Tvrdnje o korištenju DEW-a dodatno su ojačane sumnjivim postupcima vlasti.
U Los Angelesu, guverner Gavin Newsom spriječio je ispuštanje ključnih vodnih resursa za borbu protiv požara, dok je Bidenova administracija uvela zonu zabrane letova koja je ograničila upotrebu zračnih protupožarnih resursa.
Slične odluke zabilježene su i na Mauiju, gdje su vatrogasne službe navodno bile spriječene u djelovanju.
Novi svjetski poredak kroz kaos
Očigledno, požari u Los Angelesu i Mauiju nisu izolirani incidenti, već dio šireg plana globalističke elite za transformaciju urbanih područja i uvođenje strožih oblika kontrole.
Tehnologije poput DEW-a, koje su dugo bile skrivene od očiju javnosti, sada se vrlo vjerojatno koriste za postizanje političkih i ekonomskih ciljeva.
Bilo da se radi o tehnološkim eksperimentima, ekološkim krizama ili političkoj manipulaciji, jasno je da su posljedice ovakvih događaja dalekosežne.
Pitanje ostaje : Svjedočimo li stvaranju Novog svjetskog poretka kroz namjerno izazvane katastrofe ?
Forenzičar arborist Robert Brame pokazuje dokaze
Počevši od Rajskog požara 2018., mnogi koji su se sjećali počeli su primjećivati stvari koje se ne čine normalnim a mediji su nam rekli – klimatske promjene.
Sa više od 40 godina iskustva, forenzički arborista Robert Brom, istražuje štetu od ovih sumnjivih požara još od Raja.
Na osnovu njegovog iskaza, ove požare izaziva neka vrsta usmjerenog energetskog oružja.
Kao što su mnogi od nas sumnjali, drveće u ovim nedavnim šumskim požarima ne gori kako bi trebalo.
Ovo je uobičajeno za užasnu vatrenu oluju.
Ništa nije ostalo. Granje, iglice, grane, čak i drveće će izgorjeti, ponekad do niskog panja ili čak rupe u zemlji.
Ne kao ovaj. Ovo je bio veliki požar u Coffee Parku u Santa Rosi, gdje je 4700 domova pretvoreno u bijeli pepeo. I pogledaj drveće.
Zašto ne nestaju zajedno sa kućama? Mnogi od njih su rođaci porodice bora, eukaliptus.
To su eukaliptusi pozadi, oni okrugli. Toliko su zapaljivi da upaljač za cigarete može da ih zapali.
Šuma je prvenstveno dolinski hrast, plavi hrast i kalifornijski zaliv, koji je vrlo zapaljiv list. Mogu ih ponovo zapaliti upaljačem.
Nisu izgoreli. Tamo je lovor. Dno će uvek biti spaljeno tačno u nivou zemlje.
Ovo je bila cijela šuma zaljeva i nisam mogao naći jedan izgorjeli list. I nekako je lišće postalo crno.
Oni nisu izgorjeli ali zemlja jeste. Ovde je samo vatra u travi. Možete reći da je ovo bila samo trava a možda se čak i održavala.
Ne vidim nijedno spaljeno drvo. Tu je bor ponderosa, crni hrast, bijeli hrast. Tu je malo kedar deodar sa lijeve strane.
To je bor pronađen sa Himalaja. I bor kopač na lijevoj strani, veliki, višestruki. Tog dana ništa nije htjelo da gori, samo kuća.
Odbijaju da se zapale. Evo eukaliptusa.
U pozadinu, komadi metala posvuda. Fizika prirodnog požara ne objašnjava način na koji su se aluminijum i staklo topili.
Dvojica vatrogasnih kapetana su mi rekli da u zajedničkih 60 godina nikada nisu vidjeli da se prozor otopi.
Uzgred, svaki požar na kojem sam bio, svih ovih 120 putovanja, niti jedan prozor nije bio netaknut. Svi su se istopili, bez izuzetaka.
Požari izbijaju u metalnim materijalima. Evo linije ograde.
Svi izgledaju ovako. Gori po ekserima, gori na zemlji. Jedino mjesto gdje spaljuju je na tlu i gdje god su metali bili.
Kakva to vatra? Normalna vatra bi spalila stub odozdo prema gore a ne preskakanje mjesta. Ne, oni preferiraju metale, naravno.
Ovo je visok stub, visok možda pet ili šest stopa.
I visoko u visini očiju, samo je područje eksera izgorelo. Evo ove ploče. Šta je zaista gorelo? Ekseri na toj dasci.
Ova mala zaštitna ograda je ograda za park a zapravo je sve od drveta. Ovde nema metala. Poprečna greda, duge i stub su sve od drveta.
I svaki je ovako spaljen, gdje su bili šrafovi. A drveće gori iznutra prema van. Mnoga stabla se kuhaju iznutra prema van.
Izgoreli su iznutra i nema rupe da se upali plamen. Ova stvar je bila oko četiri stope u prečniku u izvoru, izgorela je iznutra prema van i nijedan list nije izgoreo. Kada pogledate rezove, ovo je veoma važno.
Pokazuje mi da su ove stvari kuhane iznutra prema van. Mnogo je anomalija koje se mogu naći u ovim požarima.
Vidim ovu motornu testeru u zadnjem delu ovog kamioneta. Prozor se otopio na 2.500 stepeni.
Sve gume su u potpunosti izgorjele, ostavljajući čelične kaiševe.
Ta plastika bi trebala potpuno nestati, sve do metala. Nije se desilo. Na nekim od ovih fotografija ima toliko bijelog pepela.
Izgleda da je vrućina bila jako intenzivna. Međutim, to nije stiglo daleko. Zašto je to?
Zašto se sve svodi na bijeli pepeo. Pa, moram reći da je to zbog ekstremne vrućine.
To je drugačija vrsta plamena. Za mene su ovo plamenovi izazvani mikro talasima.
Info team / Provjeri.hr